Dodatkowa gwarancja 5 lat

Co obejmuje gwarancja

  • konstrukcję mebla

Czego nie obejmuje dodatkowa gwarancja

  • pokryć z tkanin

  • wkładów poduszkowych

  • pianek ulegających naturalnemu zużyciu

Zalecenia dotyczące pielęgnacji

Aby poduszki długo pozostały sprężyste i wygodne, należy o nie odpowiednio zadbać. Przynajmniej raz w miesiącu należy je strzepnąć. Poduszki należy też od czasu do czasu przekładać, zamieniając miejscami te używane częściej z tymi, które są używane rzadziej. Po dwóch tygodniach od złożenia sofy lub fotela należy dokręcić śruby mocujące nogi, a następnie kontrolować ich stan kilkukrotnie w ciągu roku. Pokrycia, które można prać w pralce

• Należy przestrzegać zaleceń dotyczących pielęgnacji i czyszczenia.
• Prasować lekko wilgotne.
• Ponownie założyć pokrycie, zanim całkowicie wyschnie

Warunki obowiązywania gwarancji

Gwarancja obowiązuje na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z przepisów o rękojmi za wady rzeczy sprzedanej.

Nasze sofy i fotele są poddawane testom

W OPTISOFA testujemy wszystkie sofy, fotele i narożniki, by mieć pewność, że będą trwałe i wytrzymałe. Szczególnie wymagającym próbom poddajemy meble objęte wieloletnią gwarancją. Na przykład 50 tysięcy razy dociskamy siedzisko 120-kilogramowym odważnikiem, a oparcie tyle samo razy poddajemy naciskowi z siłą 30 kg. Wszystko po to, żeby sprawdzić, czy rama pozostanie stabilna, a poduszki zachowają sprężystość i nadal będą wygodne. Udzielana przez nas gwarancja stanowi dowód na to, że nasze produkty zniosą codzienną eksploatację przez wiele lat.

Jakie działania podejmie OPTISOFA w ramach warunków niniejszej gwarancji

Jeżeli dane roszczenie gwarancyjne zostanie uznane, OPTISOFA, odpowiednio, pokryje koszty naprawy, części zamiennych, dojazdu i godzin pracy ekipy naprawczej oraz wysyłki. Powyższe nie ma zastosowania w przypadku napraw lub modyfikacji produktu dokonywanych samodzielnie przez konsumenta lub na jego zlecenie bez akceptacji OPTISOFA. Wymienione części lub produkt stają się własnością OPTISOFA. Reklamowany produkt powinien być czysty, a w przypadku zainstalowania produktu, dostęp do niego nie może być utrudniony. OPTISOFA może odmówić przyjęcia reklamacji produktu, który nie spełnia wymagań higienicznych (np. zabrudzonego, wilgotnego).”

Czego nie obejmuje ta gwarancja?

Gwarancja nie obejmuje produktów, które były nieodpowiednio przechowywane, nieprawidłowo użytkowane, przerabiane lub czyszczone przy użyciu nieodpowiednich metod lub środków czystości. Należy zawsze przestrzegać zaleceń dotyczących montażu, instalacji i pielęgnacji
produktów. Gwarancja nie obejmuje naturalnego zużycia (np. mechacenie się), zarysowań, rozdarć lub nacięć, a także uszkodzeń mechanicznych. Gwarancja nie ma zastosowania, jeśli produkt był przechowywany na wolnym powietrzu lub w wilgotnym otoczeniu lub wykorzystywany w warunkach innych niż domowe. Dodatkowa gwarancja nie obejmuje artykułów zakupionych w Dziale Sprzedaży OUTLET oraz artykułów z ekspozycji.

Zapisz się do newslettera

Po wysłaniu formularza otrzymasz od nas powitalny rabat.
Zdjęcie promocyjne